Artvin’in Dokumacılar köyünde ahşap evde çıkan yangın rüzgarla beraber çevre evlere sıçradı. Büyüyen yangın sonrasında Vali’nin yaptığı açıklama ile ilk gelen bilgilere can kaybı ve yaralıların olmadığı öğrenildi.

Çanakkale de çıkan yangının şokunu atlatamamışken yurdun diğer ucu Artvin’den bir yangın haberi daha geldi Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde, müstakil olan ahşap evde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyerek, diğer evlere sıçradı. Hızlıca olay yerine ulaşan iftaiye ekipleri yanan ahşap evlerin kızgın ateşini söndürmek için büyük çaba sarfediyor. Yangının büyümesi ardından kendisine gelen son dakika bilgilerini basın ile paylaşan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, ”Eski ahşap evlerin olduğu mezrada yaklaşık 70 hane bulunduğunu, 40 kişinin yaşadığının tahmin edildiğini belirten Doruk, ilk belirlemelere göre yangında can kaybı ve yaralı olmadığını kaydetti.” dedi.

Yangın Kontrol Altında

Artvin’in Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Dokumacılar köyünde çıkan yangında ilk tespitlere göre, ölen ya da yaralananın olmadığını belirtti. Kaymakam Özdemir, yaklaşık 30 ahşap evin yandığını, alevlerin de kontrol altına alındığını söyledi.