Ankara Anlaşması ile birlikte Londra’ya giden şarkıcı Sibel Tüzün, Artık çocukları ile birlikte burada yaşayacağını belirtti. Sibel Tüzün bu haberi sosyal medyasından yaptığı bir açıklama ile verdi.

Sibel Tüzün Kimdir?

Asıl ismi Ayşe Sibel Tüzün olan şarkıcı Sibel Tüzün, 1971 yılının, 29 Eylül’ün de İstanbul’da doğmuştur. Türkiye’de şarkıcı ve söz yazarıdır. Aynı zaman da besteleri de bulunmaktadır. Sibel Tüzün 1978 senesin de, TRT’de İstanbul Çocuk Korosun da ilk müzik eğitimini almaya başlamıştır. Ortaokul yıllarında da yine aynı koronun, bu defa gençlik korosun da yer almıştır. Yücel Elmas, Gökçen Koray gibi değerli hocalardan eğitimler almıştır.

Sibel Tüzün, Londra'ya yerleşti - Magazin haberleri

Liseyi Beşiktaş Atatürk Lisesinde okuyan Sibel Tüzün, burada pop ve rock müziğine yönelmeye başlamıştır. 1986 senesin de Milliyet liseler arası bir müzik yarışması düzenlemiştir. Bura da üçüncü olmuştur. Bu yarışmada ünlü besteci Melih Kibar ile tanışmıştır. Reklam filmlerini seslendirme teklifi almış ve bu işi yapmaya başlamıştır. Ünlü sanatçılar, Erol Evgin, Ajda Pekkan ve Nükhet Duru gibi sanatçılara, albüm ve sahneler de çoğu zaman eşlik etmiştir.

Sibel Tüzün, Londra'ya yerleşti - Magazin haberleri

1991 senesin de ilk kez profesyonel olarak müzik hayatına adım atan Sibel Tüzün, Bir dönem Eurovision katılmıştır. Yine TRT Altın Anten ve Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışmasına da katılmış ve buralarda ödüller kazanmıştır.2001 senesin de Bay Müzik şirketi ile anlaşıp “Yine Yalnızım” adlı albümünü çıkarmıştır.

Sibel Tüzün, Londra'ya yerleşti - Magazin haberleri

2002 senesin de söz ve müzikleri kendine ait olan on şarkılı bir albüm hazırlayıp, Ardına Müzik şirketinden çıkarmıştır. 2003 senesin de ise “ Kırmızı” adlı albümünü piyasaya sunan Sibel Tüzün ün “ Yediveren” ve “Peşindeyim” isimli hit şarkıları çıkmıştır. Bu şarkıları başka ülkelerde de dinlenip seçilmiştir. Hatta Yunanca’ çevrilmiştir.

Sibel Tüzün Neden Londra’ya Gitti?

49 yaşına olan Sibel Tüzün sosyal medyasından son olarak yaptığı bir paylaşımla, Ankara Anlaşması ile Ağustos 2020 de Londra’ya geldiğini, çocukları ile birlikte artık Londralı olduğundan ve yoğunluktan dolayı bunu yeni haber verebildiğinden bahsetmiştir. Ankara Anlaşması Londra’ya vize başvurusun da bulunan kişilerin, orada iş yeri açma ve ya edindiği mesleği orada icra etmesi gibi imkânlar veren bir anlaşmadır.

Sibel Tüzün, Londra'ya yerleşti - Magazin haberleri