TV8 ekranlarında seyircisiyle buluşan kırmızı oda dizisinde Alya karakteri ile yer alan Melisa Sözen’in diziye veda etmesi büyük yankı yaptı. Dizinin 13. bölümü ile veda eden güzel oyuncu dizi ekibi tarafından alkışlar eşliğinde ve ıslıklarla uğurlandı.

Oldukça zor bir hayat yaşamış Alya karakteri ile geziye katılan Melisa Sözen’in müthiş oyunculuğu haftalardır seyirci tarafından övgü alıyordu. İstanbullu Gelin dizisi ile bu hikaye anlatılmıştı ancak Alya hakkındaki tüm gerçekler kırmızı oda dizisinde ortaya çıkmıştı.

Kırmızı Oda Alya kimdir? Melisa Sözen kimdir, hangi dizilerde yer aldı?

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınan hayata dön isimli kitaptaki anlatılan Alya’nın gerçek hikayesi hem kitap okuyanları hem de kırmızı oda dizisini izleyenlerini derinden sarsmıştı. İlgisiz bir babaya ve şizofren bir anneye sahip olan Alya’nın aynı zamanda acımasız babaannenin yaşattıkları herkesi üzmüştü.

Kabus Gibi Bir Çocukluk Yaşamış

Kabus gibi bir çocukluk yaşayan Alya’nın doktor hanım sayesinde yeniden hayata dönüşü hem seyirciyi çok mutlu etti hem de reyting rekorları kırıldı. İzleyiciyi oldukça derinden etkileyen Alya’nın hayat hikayesi kırmızı odada son bulmuş oldu. Artık hayata katılmaya başlayan Alya’nın doktor hanım ile vedalaşmaya geldiği gün duruşu ve davranışları seyirciyi oldukça mutlu etti.

Kırmızı Oda Alya'nın hikayesi, gerçek adı nedir? Melisa Sözen kimdir,  oynadığı diziler, kaç yaşında? - Magazin Haberleri - Milliyet

Avrupa’da yaşamaya orada avukatlık yapmaya gideceğini belirtilen Alya’nın Doktor hanım ve Tuna’ya vedası sahnesi reyting rekorları kırdı. Tüm seyircilerin bu sahneleri izlerken gözyaşlarını tutamadığı sosyal medyadaki yorumlar ile anlaşılmış oldu.

Melisa Sözen’in Oyunculuğu Artık Faklı Bir Noktaya Geldi

Hayat hikayesi biten Alya karakteri ile birlikte Melisa Sözen de kırmızı oda dizisine veda etmiş oldu. Çekim ekibi tarafından küçük bir veda partisi ile uğurlanan Melisa Sözen oyunculuğunun da ben başka bir yere geldiğinin farkında. Alya’nın doktor hanımın karşısına ilk çıkışı, kıyafetleri, gülümsemesi ve tavırları hem doktor Hanım’ı hem de seyircilerin oldukça mutlu etti. Klinikten çıkarken doktor hanıma ve Tuna’ya veda etmesi herkesi derinden sarstı.

Kırmızı Oda 4. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı - Alya'nın çocukluk  travması ne? - Televizyon Haberleri

Baştan beri yaşadıkları ile izleyicileri adeta paramparça eden Alya’nın garip tavırlarına ve anlattıklarına rağmen doktor hanım ona sevecen ve samimi bir şekilde yaklaşarak hayata dönmesini sağladı. Son bölümde diziye veda eden güzel oyuncunun canlandırdığı Alya karakterinin Avrupa’ya giderek çalışacağı oldukça mutlu etti.