Her geçen gün değişim gösteren altın fiyatları büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz aylarda yükselişe geçen altın fiyatları alıcıları ve yatırımcıları da derinden etkilemişti. Bu durumdan dolayı büyük sıkıntılar yaşayan pek çok kişi genel anlamda altın yerine farklı alternatifler de kullanmaya devam ediyor. Alternatifler için pek çok kişi genel anlamda dolar ve euro gibi yatırımları tercih ediyor. Genel anlamda yapılacak olan yatırımlarla birlikte pek çok kişi dövize yöneldiği için altın fiyatları da düşüş yaşıyor.

 

Altın fiyatlarında genel olarak bu ay bir düşüş yaşanıyor. Uzun zamandır merakla beklenen altın fiyatları ile birlikte düğün yapacaklar da büyük zorlanıyor. Düğün yapacaklar için bu aydan itibaren altın fiyatları yüz güldürüyor.

 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

 

Altın fiyatları son günlerde seviyesini koruyor. Altın fiyatlarında genel anlamda bir artış beklenmiyor. Genel artış beklenmeyen altının uzun bir süre seviyesini de koruması bekleniyor. Uzun zamandır yükselişe geçen altın fiyatlarının genel anlamda düşüşe geçmesi bekleniyor.

 

Altın fiyatlarında en kısa süre içinde yükselişe geçilmemesi için bölgesel gerilimin olmaması gerektiği ifade ediliyor. Bölgesel gerilimin olmaması ya da siyasi büyük kararların alınmaması halinde altın fiyatlarının da normal bir şekilde kalması bekleniyor. Konu ile ilgili olarak uzmanların yeni açıklamalar yapması bekleniyor.