$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kapalı Çarşı altın fiyatları: Gram altın çeyrek altın bugün ne kadar? 19 Ekim

Dolar kurunun düşüşe geçmesiyle birlikte Kapalı Çarşı altın fiyatları, 19 Ekim 2018 tarihinde yüzde 0.17 oranında yükseliyor. Kapalı Çarşı fiyatları son durum nasıl?

  • 17.10.2018
Kapalı Çarşı altın fiyatları: Gram altın çeyrek altın bugün ne kadar? 19 Ekim

Altın fiyatları, Kapalı Çarşı öğle saatlerinde en düşük değer 222 lira, en yüksek değer 1.502 lira üzerinden işlem görüyor. Ekonomi uzmanları Çin ve İtalya’da yaşanan ekonomik durumlardan ötürü altın ons baskısının yaşandığını açıkladı. ABD-Türkiye arasında yaşanan son siyasi-ekonomik olaylardan sonra Kapalı Çarşı – serbest piyasada sarı-metal ve döviz kurlarında düşüş yaşandı. ABD tahvil oranlarının yükselişe geçmesiyle birlikte uluslararası altın piyasası gerileme yaşanırken, Türkiye’de son durum nasıl?

Çeyrek altın ne kadar? 19 Ekim 2018 çeyrek altın alış 349 lira üzerinden alınırken satış değeri 357 Türk Lirası olarak Kapalı Çarşı’da işlem görüyor.

Gram altın ne kadar? Kapalı Çarşı gram altın alış 222 lira, satış 19 Ekim’de 222 liradan satılıyor.

Cumhuriyet altını, 19 Ekim 2018’te satış 1.448 Türk Lirasından işlem görürken, yarım altın, 715 Türk Lirasından satılıyor. Reşat altın, Kapalı Çarşı’da 1.502 Türk Lirası.

Dolar kuru 19 Ekim Cuma 2018 >>

19 Ekim 2018 altın yorum bölümünde ekonomi uzmanlarının açıklaması: Önceki iki günde olduğu gibi dün de Ons Altın fiyatlarının dar bir aralıkta gel-gitler yaşadığını gördük. Bir süredir Çin Yuanı ile arasındaki korelasyon bozulan emtia; bir yandan Asya borsaları ve İtalyan tahvillerinden kaynaklı güvenli liman talebi görürken, zaman zaman ABD tahvil faizlerindeki yükselişlerle de baskılanmakta. Bugüne, sabah saatlerinde gelen Çin verileri ile başladık. Ülkenin 3.Çeyrek büyümesi 2009’dan bu yana en yavaş seyrini alırken, Eylül ayı Sanayi üretimi de beklentiler altında kaldı. Sabit Varlık Yatırımı ve Perakende Satışlar dataları beklentilerin üzerinde gelse de büyüme üzerinde görülen olumsuzluk, en çok metal ithalatı yapan ülke için, ticaret savaşlarının etkilerini gözler önüne sermekte. Günün devamında Euro Bölgesi ve ABD’den gelebilecek önemli haber akışları ile borsalar ve tahvil piyasalarında oluşan fiyatlamalar yine önemli olacak. Teknik olarak baktığımızda ise; 1226 seviyesine yakın fiyatlama görülmekte. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 1232 direnci kritik olup, buranın da aşılması halinde emtiada alıcılı işlemler ivme kazanabilir. Öte taraftan 1226 altı kalıcılıkta görülebilecek geri çekilmelerde ise, sırasıyla takip edilebilecek destek noktaları; 1222, 1220 ve 1218’de bulunmakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.