AK Parti hükümetin de Ekonomi Bakanlığı gibi görevler almış, başarılı siyasetçi bugünlerde DEVA Partisi Başkanlığı yapan Ali Babacan koronvirüs testinin pozitif çıktığını söyledi Babacan, “Biraz önce COVID-19 testimin sonucunun pozitif olduğunu öğrendim. Doktorlarım bir süre ailemle birlikte karantina altında kalmam gerektiğini söyledi” ifadelerini kullandı.


“Çalışmalarıma Devam Edeceğim”

Koronavirüs testi pozitif çıkan Ali Babacan haberi sosyal medya hesaplarından duyurdu, siyasetçinin sevenleri kendisine geçmiş olsun dileklerini bu mecralar üzerinden iletti. Babacan çalışmalarına en yakın zamanda dönmek istediğini belirtti, Babacan “Çalışmalarıma evden devam edeceğim inşallah. Sağlıkla kalın ve lütfen kendinize dikkat edin.” Dedi.

Ali Babacan Kimdir?

4 Nisan 1967’de Ankara’da doğdu. Baba adı Hilmi, anne adı Güner’dir. İşletmeci ve Endüstri Mühendisi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD’de Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management’de İşletme Dalında tamamladı.


 

ABD’de finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette çalıştı. Ankara’da ticaretle uğraştı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

22, 23 ve 24. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı görevini yürüttü. Avrupa Birliği ile müzakereleri yürütmek üzere Başmüzakere- ci olarak atandı. 60. Hükümette Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. Hükümette yapılan değişiklik sonrasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. 61 ve 62. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Babacan, evli ve 3 çocuk babasıdır.