Akbank’tan hesap sahibi olmak artık çok kolay bir hal aldı. Hesap açmak isteyenlere birçok kolaylık sunarak destek veren Akbank, birçok bankanın yaptığı gibi Akbank vadeli hesap açma, Akbank vadesiz hesap açma, Akbank hesap açma ile ilgili her türlü konu hakkında bilgi vermektedir. Ayrıca hesabı olan müşterilerine birçok imkan tanımaktadır. Peki Akbank hesap açma nasıl yapılır? Akbank hesap açmak için gerekli evraklar nelerdir?

Akbank Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Akbank hesap açma konusu son zamanların en çok merak edilen konularından biri. Akbank tarafından yapılan reklamlar, sürekli olarak konuşulan kampanyalar, bireylerin üzerinde Akbank algısı oluşmasını sağladı.

Akbank hesap açma için birçok farklı yöntem bulunuyor. Tüm yöntemleri ele alacağız.

1- Şubeye Giderek Akbank Hesap Açma

En yakın Akbank şubesine giderek banka hesabı açma isteğinizi şubedeki yetkili personele iletebilirsiniz. Bunun için yanınızda kimliğiniz ve kimlik fotokopinizin olması yeterli olup, ek bir belgeye gerek duyulmamaktadır. Akbank hesap açma en basit şekilde şubeden yapılmaktadır. Şubeye gittiğinizde size bir başvuru formu verilecektir. Bu forma kesinlikle eksiksiz ve doğru bilgiler yazmanız gerekiyor. Ardından ise sunulan evraklar altına imza attıktan sonra Akbank hesabınız açılacaktır. Evrakları teslim ettikten birkaç gün içerisinde Akbank hesap kartınız tarafınıza iletilecektir.

2- İnternet’ten Akbank Hesap Açma

Zamanım yok şubeyle uğraşamam diyorsanız İnternet üzerinden Akbank hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Akbank’ın resmi sitesine girip bu sitedeki “Vadesiz Mevduat Hesabı” seçeneğine tıklayınız. Ardından ise gelen sayfada gerekli alanları doldurmanız gerekiyor. Yine buradaki gerekli alanların tamamını eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Eğer Akbank hesabınız hiç yoksa, yani daha önce bankayla herhangi bir işlem gerçekleştirmediyseniz bu durumda Akbank hesap açma işlemini yalnızca şubeden gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem mevcut hesabı olanların vadesiz mevduat hesabı açması için gereklidir.

Akbank Hesap Açmak İçin Gerekli Evraklar

Akbank hesap açmak için gerekli evraklar kimliğiniz ve kimlik fotokopinizden oluşmaktadır. İlk defa hesap açacaksanız direkt olarak bu 2 belgeyle Akbank şubelerine gidebilirsiniz. Eğer hesabınız var siz bu hesabı vadesiz mevduata çevirmek istiyorsanız belgeye gerek yoktur. Direkt İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.