Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde insanların alışık olmadığı bir durum yaşadı. Sürekli olarak faturalarda zam yapılmasına karşın ilk kez faturada indirim yapıldı.

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde su faturalarında yüzde elliye yakın bir indirim yapıldığı duyuruldu. Bu durum sosyal medyada da çok konuşulan konulardan biri oldu. Hem Afyon halk hem de Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan kişiler bu durum karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Bunun sebebi ise pandemi döneminde insanların işsiz kalmasından kaynaklı olarak geçim zorluğu yaşaması sebep oluyor. İnsanların şimdilik sadece kendi temel ihtiyaçları ile ilgilenmesini istedikleri için fatura da indirime gittiler.

Afyonkarahisar İhsaniye İlçesinde Su Fiyatına %50 İndirim!

Afyonkarahisar İhsaniye ilçesinde halkı mutlu edecek bir olay yaşandı. Pandemi sebebiyle geçim sıkıntısı yaşayan insanların olmasından dolayı su fiyatlarında yarı yarıya bir indirim yapılacağı söylendi. Su fiyatı 2,25 TL’den 1,20 TL’ye düşürülerek büyük oranda bir indirim yapıldı. Bu ilçede 28 bin kişi yaşıyor. İçme suları ise bu kişilere büyük bir oranda yetiyor.

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde su fiyatlarına yüzde 50 indirim geldi

Bu sebeple su fiyatlarında büyük bir indirim yaşandı. Afyonkarahisar İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen pandemi döneminde zorluk yaşayan insanlar için çok iyi geleceğini ve biraz olsun yüklerinin hafifleyeceğini söyledi. Başka il ve ilçede yaşayan insanlar bu durumu görünce kendileri de aynı indirimi yaşamak istedi. Diğer belediyelere örnek olacak bu tavır ile insanların beğenisini kazandı.

Belediye Başkanı İçe Suyunu Kullanmayın Diye Açıklama Yaptı!

Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen su fiyatlarında büyük oranda bir indirim yaptı. Türkiye’de ve dünyada büyük bir salgının olmasından dolayı insanların zorluk yaşamasını önünde bulundurarak böyle bir indirime gittiğini söyledi.

İlçede yer alan esnafların ve İşletme sahiplerinin hiçbir şekilde çalışamam adını söyleyen Belediye Başkanı Türkmen biraz olsun yardımda bulunmak için böyle bir indirim yaptığını söyledi. Bu indirim sonrasında halk belediye başkanına karşı çok iyi bir tutum sergilemeye başladı. İnsanların halinden anladığı çok belliydi. Su fiyatlarındaki düşüş esnafın cebini biraz olsun rahatlatacak.

Akat İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen içme suyunun hiçbir şekilde sulama suyu olarak kullanılmaması gerektiği hakkında bir uyarıda bulundu. İçme suyu sulama suyunda kullanıldığı zaman su yokluğu gibi bir sıkıntı yaşamak mümkün olur.