Geçtiğimiz saatlerde çok garip bir olay yaşandı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odası geçmiş yönetimden kalan borç sebebi ile haciz edildi. Karalar, 3 yıl sonra haciz gönderilmesini eleştirdi.

Bugün 2016 yılında kilit parke taşı ihalesini alan bir firmanın alacağını tahsil edememesi nedeniyle Adana Büyükşehir Belediyesi Haciz edildi. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar olayla ilgili “2016 yılında bir iş adamı, bir ürün satıp ödenmesi için de 3-4 sene beklemişse değerinin ne kadar üzerine sattığını ben kamuoyunun takdirine sunuyorum. Firmaya ilk 6 ayda 6 milyon 400 bin lira ödedik. 5 milyon 800 bin lira alacağı var. Genel olarak sahada olduğum için odaya ihtiyacım yok. Bizim işimiz şikayet değil. Bunların hepsini aşacağız” açıklamasında bulundu.

“Makam Odasına İhtiyacım Yok”

Zeydan Karalar’ ın makam odasının haciz sonrası fotoğrafları sosyal medya da paylaşıldı, fotoğrafta odanın koltuklarının olmadığı göze çarptı. Zeydan Karalar bununla ilgili “Odada oturan, odada vakit geçiren bir yönetici olmadım hiçbir zaman. Genel olarak sahada olduğum için odaya ihtiyacım yok. Aydın Prefabrik sahibi malum Ceyhan davasından önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte yargılanan, 5 yıl hapis cezası alıp geri dönen ve tekrar rüşvet verme- alma, ihaleye fesat karıştırma suçundan yargılanıyor. Bu davayı Türkiye’de bilmeyen kalmadı. Sonuçlarını yargıdan bekliyoruz. Ceyhan’da bir parke işi olmuştu ve çok tartışılan bir iştir. Yapılmadığı iddia edilen, yapılmadığı halde para ödenen bir iştir o. Ben bilirkişi raporunu okudum. Raporda ise ‘Bu iş yapılmamıştır ve iş yapılmadığı halde para ödenmiştir’ deniliyor. O şahıs bizi hacizle karşı karşıya bıraktı. Yaklaşık 30 milyon liraya yakın Adana Büyükşehir Belediyesi’nde iş yapmış bu firma. 20 milyona yakında belediye para ödemiş bu firmaya. Sadece 2020 yılında 6 milyon 400 bin lira önceden yapılan protokoller için ödeme yaptık bu güç koşullarda. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ne kadar çıkmazda olduğunu herkes biliyor. Firmanın toplam alacağı 5 milyon 800 bin lira” açıklamasında bulundu.