$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Adalet ve CTE Bünyelerine 10 Bin Memur Alımı Açıklaması Geldi! İşte Detaylar

Adalet Bakanlığı ve CTE bünyelerine 10 bin memur personel alımı yapılacağı ifade edilen açıklamalar ve infaz koruma memuru, katip alımı gibi kadroların detayları haberimizde…

  • 03.01.2019
Adalet ve CTE Bünyelerine 10 Bin Memur Alımı Açıklaması Geldi! İşte Detaylar

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan alımlar merakla bekleniyor. Adalet Bakanlığı bünyesine katip alımı, infaz koruma memuru (ikm alımı) kadrolarına yönelik olarak ilanların yayımlanması talep ediliyor. Vatandaşlar tarafından hem sosyal medya platformlarında hem de haber sitelerinde sıklıkla talep edilen ilanlar arasında yer alan iki ilana yönelik bakan tarafından önemli bir açıklama yapıldı.

Bakan açıklamasında ” Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bu alımların ne zaman yapılacağına dair net bir tarih vermem uygun olmaz ancak çalışmalar devam ediyor yakın zamanda gerekli bilgiyi kamuoyu ile gerekli birimlerimiz paylaşacaktır. İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak. ” ifadelerini kullandı. Bu adalet açıklamasının yanı sıra cte memur alımı süreci için de açıklama yapılmıştı.

CTE müdüründen de açıklama yapılmış, kamuoyuna bilgilendirme sağlanmıştı

CTE bünyesine yapılacak memur alım süreçleriyle alakalı olarak Genel Müdür Şaban Yılmaz tarafından yapılan açıklamada ” Yaklaşık 61 bin civarında personelle hizmetlerimizi yürütmekteyiz. Şu anda da alım aşamasında 7.500 kişilik bir dilimimiz var. Onunla beraber toplamda -aşağı yukarı- 68-69 bin civarında bir çalışanımız olacak. Bunlar da işte bir kısmı yönetici, uzman, destek personeli gibi birimlerden oluşuyor.

Tabii, bizim uzman personel de psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı gibi, öğretmen gibi unvanlardan oluşuyor. 2019 yılı içerisinde de 10 bine yakın yeni bir personel alımı yapmayı planlamaktayız. ” ifadelerine yer verilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.