Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alım duyurusuna göre lise ve dengi, önlisans ve lisans mezunu olan toplam 12.713 personel alımı yapılacak.

5 farklı ilan ile birlikte Devlet Personel Başkanlığı’na ait resmi web sitesi üzerinden belirlenen kadrolar için başvuru tarihleri, şartları, istenilen belgeler ve şartları içeren her türlü bilgi formu teker teker yayınlandı.

Adalet Bakanlığı’nın başvuru şartları, başvuru formunun temini ve nasıl başvuru yapılacağıyla ilgili tüm bilgiyi hemen alt bölümde sizlere verdik. Peki hangi kadroya ne kadar personel alımı yapılacak? İşte tüm detaylar….

1 – Adalet Bakanlığı Avukat, Hizmetli, Teknik Hizmet Personeli, Psikolog ve Sosyal Çalışmacı personel alımı

Adalet Bakanlığı Bakanlık Merkez Ve Merkez Atamalı Taşra Teşkilatında Avukat, Destek Personeli (Hizmetli), Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi), Psikolog Ve Sosyal Çalışmacı Pozisyonlarında Çalıştırılmak Üzere Sözleşmeli Personel Alım İlanı yayınlandı! Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen bu kadrolar için başvurular 05/07/2019 tarihinde başlayıp, 19/07/2019 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir. İlan içeriğinde genel başvuru şartları, kadrolara göre adaylardan istenilen özel şartlar, başvuru şekli, yapılacak sınav ile ilgili bilgiler tüm detayları ile birlikte verilmiştir.

2 – Adalet Bakanlığı 17 bilişim personeli alımı

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere, lisans mezunu 2018-KPSS (B grubu) puan sırasına göre 17 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alınacak personeller Bilgi İşlem genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak bilişim personeli statüsünde çalıştırılacaklar. Peki Adalet Bakanlığı bilişim personeli alımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru yeri ve şekli nasıl olacak? Sınav tarihi ve sınav konusu belli oldu mu? Tüm soruların yanıtları ilan içeriğinde detaylı olarak anlatılmıştır.

3 – Adalet Bakanlığı sözleşmeli mütercim personel alımı

Adalet Bakanlığı merkez teşkilâtında çalıştırılmak üzere sözleşmeli mütercim personel alımı ilanı yayınladı. Adalet Bakanlığı tarafından kendi web sayfası üzerinden yayınladığı ilana göre, 2018-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak suretiyle 7 adet İngilizce, 2 adet Fransızca ve 1 adet Arapça dilinde mütercim pozisyonuna sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi. Peki başvuru şartları, adaylardan istenilen özel şartlar ve başvuru tarihi ne zaman? Personel alımı başvuruları nasıl ve nereye yapılacak? Tüm soruların cevapları ilan içeriğinde detaylandırılmıştır. Başvuru formu ve ekler ilanın altında verilmiştir.

4 – Adalet Bakanlığı 1099 İcra Katibi Memuru Alımı

Adalet Bakanlığı 1099 icra katibi memuru alımı yapacak. İcra memuru alımı için istenilen başvuru şartları arasında, adaylardan en az lise veya dengi okullardan mezun olmaları, 2018 KPSS sınavından 70 taban puan almaları ve örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru talihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmaları istenmektedir. İcra memurluğu için aranan başvuru şartları ve ilan hakkında edinilmesi gereken tüm detaylar haber içeriğinde verilmiştir

5 – Adalet Bakanlığı 6 bin 743 sözleşmeli personel alımı

Adalet Bakanlığı 6 bin 126 İnfaz Koruma Memuru (İKM), 247 Büro personeli, 91 hemşire, 84 Teknisyen, 169 şoför, 24 aşçı ve 2 kaloriferci alımı

6 – Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi, Mübaşir, Teknisyen, Aşçı, Şoför Personel Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi ilama göre, Adlî ve İdarî yargıda görev yapmak üzere; 3.071 sözleşmeli zabıt kâtibi, 1.169 sözleşmeli mübaşir, 96 sözleşmeli şoför, 58 sözleşmeli teknisyen ve 30 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 4.424 personel alınacaktır. Belirlenen kadrolar için ayrı ayrı özel başvuru şartları belirtilmiştir. Başvurular 01 Temmuz 2019 Pazartesi günü başlayıp, 16 Temmuz 2019 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları, sözlü sınav tarihi ve tüm detaylar haber içeriğinde verilmiştir.