Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri TOKİ’den ikamet şartı bulunmayan ve 748 TL taksit ile satın alınabilecek daireler oldu. TOKİ’de yer alan bu evler üç artı bir evler olup 165 tanedir. İkamet şartı yer almadığı için orta gelirli aileler de bu evleri tercih edebilir. Aynı zamanda TOKİ’de normal zamanda kura ile seçim yapılırken şimdi sadece satış usulü ile satış yapılacak.

Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi’nde inşa edilen TOKİ evleri 3 artı 1 daireler şeklinde satışa sunulacak. Başvuru yapmak isteyen kişilerin başvuru kılavuzlarını incelemesi gerekir. Ödeme esasları ve taksit konusu konular içerisinde yer alıyor. Aynı zamanda TOKİ satış fiyatları hakkında bilgiler de başvuru kılavuzunda yer alacak.

165 Adet Konut Satışı TOKİ’den!

Kırıkkale’de TOKİ 165 adet konut satışını başlatıyor. Aynı zamanda eskiden gördüğünüz gibi kura sistemi ile değil tamamen satış usulüne uygun olarak satış yapılacak. Kuralsız ve öz şartsız olarak satışlarına başlanacak. Aynı zamanda ikamet şartı da bulundurmuyor.

Bu konutlar 3 artı 1 daire şeklinde bulunuyor. 1 Aralık 2020 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında konut Seçme ve alma olanağı ile ilgili bir kılavuz yayınlanacak. Daha sonra seçme ve satın alma işlemleri yapılabilir. Bu konuda birçok fırsat olmasının yanı sıra ödeme imkânlarının da uygun seviyede olması insanları mutlu etti. Kırıkkale halkı bu evlere ulaşmak için bekleyişe başladı.

TOKİ Konutlarına Başvuru Nasıl Yapılacak?

Yakın zamanda Kırıkkale’de TOKİ Başkanlığı’nın satışa sunduğu konut projesi 1 Aralık tarihinde başlayıp 31 Aralık tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapmak isteyen kişiler Halk Bankası’na giderek buradan başvuru yapabilir.

Aynı zamanda şubeye gitmeden bilgi edinmek isteyen kişiler 444 86 54 telefon numarasından bilgi edinebilir. 165 konut satışı yakın bir zamanda başlayacak. Aylık ödenecek tutar ise 748 TL olmaktadır. Daha detaylı bilgi edinmek için mutlaka gerekli şube ile konuşabilirsiniz.. Kırıkkalede yaşayan kişiler dışında başka kişiler de bu konutları satın alabilir. İkamet şartı gerektirmiyor.