Geçtiğimiz Cuma günü akşam saatlerinde yaşanan şüpheli olay Isparta’nın Deregümü köyünde meydana geldi. Bu köyde yalnız bir şekilde yaşamını sürdüren Mustafa Özbay (57), cuma akşamı ansızın ortadan kayboldu.

Evinde yapılan incelemeler sonucunda cep telefonunun halen evde olduğu ve devamlı kullandığı battaniyesinin de ortadan kaybolduğu belirlendi.

Arama Çalışmaları Başladı

Ailesinin kayıp başvurusu üzerine hareket geçen İl Jandarma ekipleri ve AFAD kapsamlı bir arama kurtarma çalışmasına başladı. İlk olarak evi incelenen Mustafa Özbay’ın cep telefonu evin içerisindeydi ve yakınlarının söylediği üzere devamlı kullandığı battaniyesi de onunla birlikte kaybolmuştu.

Arkadaşı Mehmet Aldemir ise kaybolan kişiyle o gün beraber alkol aldıklarını daha sonra ise arkadaşının evine döndüğünü söyledi. Bunun üzerine Jandarma, AFAD ekipleri ve köylülerden oluşan 100 kişilik grup detaylı bir arama çalışmasına girişti.

6 gündür kayıp, cinayet şüphesi!

Köy ve köyün çevresindeki seralar, ormanlar ve bütün araziler özel eğitimli köpekler ve drone yardımıyla çok kapsamlı bir şekilde araştırılıyor ancak halen bir sonuca ulaşılamadı.

Öldürülme Şüphesi!

  Evinde bulunamayan battaniyesinin ardından kayıp vatandaşın öldürüldüğü ve battaniyeye sarılarak cesedinin götürüldüğü şüphesi üzerinde duruldu.

Oğlu Hüseyin Özbay ise babasıyla en son cuma günü öğlen saatlerinde görüştüğünü ve o zamandan beri haber alamadıklarını iletti. Kayıp Mustafa Özbay, köylüler tarafından sevilen, yalnız yaşayan ve kimseyle herhangi bir sorunu olmayan biri olarak tanınırdı.

Kötü bir olay yaşamasa çocuklarına haber vereceği tahmin ediliyor. Tüm bu gelişmeler üzerine yürütülen kapsamlı ve detaylı çalışma halen devam etmektedir.

Arama Çalışmaları Sürüyor!

Mustafa Özbay’ın kaybolmasının üzerinde yaklaşık bir haftalık süre geçti ancak canlı ya da cansız olarak bulunamadı. 100 Kişilik bir ekiple çok ayrıntılı bir çalışma yürütülmesine rağmen şüpheli kayıp olayının gizemi halen çözülemedi.

Köy ve çevresi, İl Jandarma Ekipleri, AFAD ekipleri, özel eğitilmiş köpekler ve birçok drone ile santim santim inceleniyor.

Ailesi ve sevenlerinin meraklı ve endişeli bekleyişi devam ediyor. En son cuma günü görülen Mustafa Özbay’ın bulunmasıyla ilgili yürütülen çalışma ara vermeksizin ve hız kesmeden sürmektedir.