Türk geleneklerinin en önemli yatırım ve hediyeleşme aracı olan altın fiyatları, her an her kesimin ilgisini çekiyor. Özellikle parasını vadeye v.s. koymak istemeyenler direkt olarak birikmiş parasını altına çevirip yastık altına koymaktadır. Peki 6 Eylül Altın fiyatları ne durumda?

Altına yatırım yapanlar ya da yatırım yapmayı düşünenler 6 Eylül altın fiyatlarını araştırıyor. Altın fiyatları Pazartesi gününden beri yükseliş eğilimindeydi. Bugün ise yatay bir seyir izleyen altının gram fiyatı 277,19 TL olarak öne çıkıyor. Çeyrek altın, Gram altın, Cumhuriyet altını, yarım altın fiyatları da bu kapsamda şekilleniyor. İşte 6 Eylül altın fiyatları

6 Eylül Altın Fiyatları

Gram Altın: Gram altın fiyatı bugün 277,19 TL olarak dikkat çekiyor.

Çeyrek Altın: Çeyrek altın fiyatı 452,54 TL olarak öne çıkıyor.

Yarım Altın: Yarım altın 905,07 TL.

Cumhuriyet Altını: 1.863 TL olarak dikkat çekiyor.

Çeyrek Altın Kaç Gram ? – Gram Hesaplama

Çeyrek altın ismiyle bilinen ve 6 Eylül altın fiyatlarında 542,54 TL olarak öne çıkan çeyrek altının kaç gram olduğu en merak edilen konulardan birisi. Çeyrek altın; Cumhuriyet altınının 1/4’i yani çeyreği kadardır. 24 ayar olan Çeyrek Altın, 1.6065 gram ağırlığındadır. Fiyatı da bu gram üzerinden hesaplanmaktadır. Eğer özel bir işçilik bulunuyorsa üzerine işçilik eklenir. Ardından da kar payı eklenerek müşterilere ulaştırılıyor.