Halkbank, korona virüs sürecinde devreye soktuğu kredi paketine bir yenisini daha ekledi. Pandeminin ekonomik yansımalarından etkilenen vatandaşların, borçlarını ödemesi ve maddi olarak zor duruma düşmemesi için Sosyal Hayatı Destek Kredisi kamu bankalarınca hayata geçirilmişti, araba, ev  gibi kredileri kapsayan bu pakete yeni bir kredi türünü de Halkbank ekledi, 30 bin liraya kadar 6 ay ödemesiz kredi paketi başvuruya açıldı.

Korona virüs, Dünya’yı sadece sağlık değil ekonomik açıdan da sarstı. Dünya’nın bir çok ülkesinde pandemi nedeniyle aksayan işler sonucu ve borsanın çıkmaza girmesi ile çeşitli alanlardan milyonlarca kişi işinden oldu. Virüsün ekonomik yansımaları ülkemizde de  hissedildi özellikle turizmi vuran korona virüs Türkiye’nin önemli bir döviz kaynağına zarar vermiş oldu. Bu süreçte devlet bankaları işletme ve bireylere destek olması için devlet bankalarınca düşük faizli kredi paketlerini sundu, işte bu paketler Halkbank tarafından bir yenisi daha eklendi, aylık %0,55 faizle 30 bin liraya kadar 6 ay ödemesiz destek kredisi başvuruya açıldı

Kredi Detayları

Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi adıyla vatandaşlara sunulan hizmet hakkında detayları da paylaşan Banka tutar ve ödeme koşullarını da ayrıntılı bir şekilde vatandaşlara açıkladı. Halkbank kredi açıklamasında, “Dilerseniz anlaşmalı firma ve/veya bayilerinden alınan proforma fatura/kesin fatura ile 30.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,55 faiz oranıyla ya da anlaşmalı olmayan firma/bayi/mağazadan alınan proforma fatura/kesin fatura ile %0,82 faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

Sosyal Destek Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank tarafından sunulan Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketine başvuruların en yakın Halkbank Şubemizi ziyaret ederek gerçekleştirilebilirken ayrıca internet üzerinden de yapılabileceği bildirildi. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda, proforma fatura veya kesin fatura ile en yakın Halkbank Şubesi’ni ziyaret ederek kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi başvuru tutarınızın en fazla proforma / kesin fatura değeri kadar olması gerekmektedir.