Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür kendisinden haber alınamayan 27 yaşında ki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in (27) maalesef bugün cansız bedeni bulundu. Korkunç bir cinayete gittiği ortaya çıkan genç kızı bar işletmecisi eski erkek arkadaşı kıskançlık sebebi ile canice öldürmüş. Pınar’ın eski erkek arkadaşı C.M.A (32) itirafında genç kızı ilk önce döverek bayılttığını daha sonra boğarak öldürdüğünü ve ormanlık alana götürerek cesedini yaktığını daha sonrada üzerine kireç dökerek bir varil ile gömdüğünü itiraf etti.

Muğla’da yaşayan Pınar Gültekin aynı şehirde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümün de öğrenimini sürdürüyordu. 16 Temmuz günü Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi’ndeki evinden çıktı. Ailesi İstanbul’da ikamet eden Pınar’ın ablası Sibel Gültekin bir çok kez Pınar’ı cep telefonundan aramasına rağmen ulaşamayarak paniğe kapıldı. Hemen ardından abla Sibel Gültekin ve anne Şefika Gültekin, Muğla’ya gelerek, Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulundu. İhbar üzerine hızlıca harekete geçen Jandarma ve Polis ekipleri, kayıp kızı bulmak için detaylı bir arama başlattı. Yapılan araştırmalar sonucunda Pınar Gültekin’in en son Akyaka Mezarlığı civarı ile Menteşe ilçe merkezindeki AVM’de görüldüğü saptandı. Bunun üzerine buralardaki tüm güvenlik kameraları mercek altına alındı.

Eski Erkek Arkadaşı Takip Edildi

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayı aydınlatmak ve genç kızı bulmak için bünyesindeki memurlarca özel bir ekip kurup çalışma yürütmeye başladı. Genç kızın bar işletmecesi olan eski erkek arkadaşı C.M.A. teknik ve fiziki takibe alındı. C.M.A’nın Şüpheli hareketleri sebebi ile takibin ardından dün akşam harekete geçen özel ekip, C.M.A.’yı Menteşe ilçesindeki evinde gözaltına aldı.

İlk Önce Yakmış ve Sonra Üzerine Kireç Dökmüş

C.M.A. , jandarmadaki sorgusunda suçunu itiraf edip, genç kızı aralarında kıskançlık nedeniyle çıkan kavgada boğazını sıkarak öldürdüğünü itiraf etti. C.M.A. , Gültekin ile konuşmak için otomobiliyle bağa evine gittiklerini, burada çıkan tartışmada, genç kızı dövdüğünü, bayılınca da boğazını sıkarak boğduğunu söyledi. C.M.A. daha sonra Gültekin’in cesedini ormanlık alana götürüp, çöp varilinde yakarak üzerine beton döktüğünü ifade etti.

C.M.A’nın ifadesi ardından jandarma ekipleri tarif edilen kırsal alanı incelemek üzere yola çıktı. Yerkesik Mahallesin de bulunan ormanlık alanı inceleyen ekipler saat 05.00 sıralarında bölgede bulunan çöp varilini kesip, Gültekin’in yanmış cesedine ulaştı.