Adana’da arkadaşının dükkanının önünde açtığı tezgah ile sosyal medya da popüler olmak isteyen insanlara takipçi satan Yılmaz Fikriderin (38)  günde 50 bin takipçi sattığını söylüyor. Pandemi sürecinde eve kapanmak zorunda kalan insanların daha çok sosyal medyada zaman geçirdiğini belirten girişimci bunun satışlarını yükselttiğini de ekliyor.

Adana Seyhan ilçesinin Gazipaşa Bulvarın’ da yola üzerinde fiyatların yazdığı tabela koyan ve yoldan geçen insanlara sosyal medya hesapları için beğeni ve yorum satan Yılmaz Fikriderin satışlardan ve kazancından çok memnun. 3 yıldır bu işle hayatını kazandığını belirten girişimci işini çok seviyor, sosyal medyanın gelişmesiyle ve insanların dijital mecradan para kazanmaya başlamasıyla talebinde her geçen gün arttığını belirtiyor özellikle korona virüsü salgını sürecinde insanların evde sosyal medya kullanımının artmasıyla satışlarınında yükseldiğini dile getiriyor.

Arkadaşları Dalga Geçmişti

Yılmaz Fikriderin sokakta takipçi satışı yapmaya başladığında arkadaşları onunla dalga geçmiş ve çevredekiler tarafından küçük duruma düşmüş o ise insanlara aldırış etmemiş ve sokakta takipçi satışı yapmaya devam etmiş böylece kendine sürekli artan bir kazanç kapısı oluşturmuş. Fikriderin “O zaman gülenler şimdi benden takipçi satın alıyor. Son gülen iyi güler. Çok şükür işlerimiz iyi. Takipçi fiyatlarımız aynı döviz kurları gibi. Bazen iniyor, bazen çıkıyor. Bu sosyal medya platformlarının güvenlik duvarlarını sıkılaştırmasıyla alakalı bir durum. Geçen yıl 1000 takipçi 30 TL iken, bu yıl 16 TL. İlk başladığım yıl 6 TL’ydi. Günde yaklaşık 50 bin takipçi-beğeni satıyorum. Benim takipçilerim orijinal” diyerek sözlerine devam etti.