Betül Aşçı isimli kadının sosyal medya yayınladığı görüntüler sosyal medya da büyük tepkiler topladı, 3 yaşındaki küçük kız çocuğuna zorla sigara içirirken canlı yapan B.A’nın bir sosyal medya kullanıcı tarafından ifşa edilmesi üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü.

Olay İstanbul Pendik’te dün gece saatlerinde geçekleşti Betül Aşçı instagram hesabından açtığı canlı yayında 3 yaşındaki küçük kuzeninin yanında önce argo ve küfürlü kelimeler kullandı sonra içtiği sigarayı o sırada kucağında oturan küçük kıza zorla içirmeye çalıştı bu sırada canlı yayına katılan duyarlı bir sosyal medya kullanıcı tarafından canlı yayın kaydedildi ve sosyal medya da paylaşıldı, paylaşım ardından videoya tepki çığ gibi büyüdü ve Twitter’da  #BetülAşçıTutuklansın etiketi Türkiye gündemine girdi.

“Ben Baban Değilim”

Görüntülerde kız kardeşinin, “Babam sigara içirmez, ben içmem” sözlerine, B.A.’nın “Ben baban mıyım?” diyerek karşılık verdiği görülüyor. Sosyal medya kullanıcıları kardeşine zorla sigara içirmeye çalışan abla B.A.’nın hakkında işlem yapılması yönünde paylaşımlarda bulundu.

Sorumsuz Kadın Tutuklandı

Büyüyen tepkiler ve şikayetler sonucu Bilişim Polisleri devreye girerek Betül Aşçı’nın konumunu tespit etti ve Emniyet güçlerince sorumsuz kadın gözaltına alındı. Canlı yayında kız çocuğunun kendisine direnmesine rağmen zorlamaya devam eden Betül Aşçı’nın adresi savcılığın talimatının ardından emniyet tarafından tespit edildi. Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Betül Aşçı’yı gözaltına aldı. Gözaltına alınan Betül A.’nın emniyetteki işlemleri devam ediyor.