Geleceği şekillendiren öğretmenlerimizin bazıları ne yazık ki atanamıyor ya da özel bir eğitim kurumunda iş bulamıyor, atanamayan öğretmenler için MEB bir fırsat kapısı araladı. Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin öğretmen ataması için tercih başvurularının başladığını duyurdu! Adaylar, kurum tercihlerini 28 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında e- Devlet üzerinden yapabilecekler.

Bilindiği üzere Türkiye’de eğitim ücretsiz ve okul, öğrenci, öğretmen giderleri Türkiye Cumhuriyetince karşılanıyor, elbette MEB onaylı özel okullar artmaya başlasa da halen devlet kurumlarına yetişebilmiş değil. Türkiye’de öğretmenler eğitimin prestijli ve kaliteli olması için ilgili üniversitelerin 4 yıllık Eğitim Fakültelerinden mezun olduktan sonra KPSS isimli sınava giriyorlar ve alanlarında kontenjan açıldıkça devlet okullarına atanarak memur öğretmen oluyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kendi Twitter hesabı üzerinden öğretmen atamaları ile ilgili bir paylaşımda bulundu. MEB, 20 bin öğretmen ataması için tercih başvurularının başladığını ve sonuçların ne zaman açıklanacağına dair bilgi paylaştı. MEB yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

20 Bin öğretmen ataması için tercih başvuruları açıldı. Adaylar, kurum tercihlerini 28 – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında e- Devlet üzerinden yapabilecekler.

Tercihler Ne Zaman Açıklanıyor?


Öğretmen atamaları tercih sonuçları, 1 Eylül 2020 tarihinde yine http://turkiye.gov.tr’den açıklanacak.