Uzun yıllardan beri geleneksel birikim aracı olan altına ilişkin araştırmalar her geçen gün daha da artıyor. Hem yatırım amacıyla hem de hediyeleşme amacıyla kullanılan altın özellikle düğünlerde ortaya çıkıyor. Akrabalar birbirlerine bilezik v.s. takarken, komşulardan çeyrek, yarım, tam altın hediyeleri geliyor. 2 Eylül Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte güncel fiyatlar…

2 Eylül Altın Fiyatları

Gram Altın: 2 Eylül 2019 tarihinde gram altın fiyatı net olarak 286.00 TL

Çeyrek Altın: Çeyrek altının alış fiyatı ise 465.00 TL oldu.

Cumhuriyet Altını: Cumhuriyet Altını fiyatı 1.913 TL olarak kendini gösteriyor.

Altın az bulunduğundan ve zor elde edildiğinden dolayı oldukça değerli bir madendir. Sadece bu sebeplerden değil; tabiatta herhangi bir katık olmadan, saf bir şekilde yer alması ve aynı zamanda dövülerek istenilen şeklin verilebilmesi, hava ve su gibi etkenlerin etkilenmemesi; yani kısaca paslanmaması, kararmaması ya da solmaması sebebiyle altın günümüzün en çok tercih edilen madenidir.

Günümüze baktığımızda binlerce yıl önce gömülen altınların dahi ilk günkü kadar saf ve parlak olduğu görülebiliyor. Bu sebepten dolayı uzun yıllardan beri altın her zaman en güvenilir yatırım araçları arasında yer almış çoğu zamanda ilk sıraya yükselmiştir.