Diyarbakır’da sadece 12 metrekare alana sahip bir dükkan içerisinde tatlı imalatı yapan ve bu sayede pastanecilik işine girişen Yılmaz Elaldı isimli girişimci, devlet tarafından verilen teşviklerle birlikte kurduğu toplam 3 fabrika ve 18 şubede; 500 kişinin istihdamını sağlıyor.

Merkez Bağlar ilçesinde yer alan 12 metrekarelik alana sahip dükkanda bundan 30 yıl önce kadayıf imalatı ile işe başlayan Yılmaz Elaldı, devlet tarafından verilen teşviklerin tamamını yatırıma dönüştürdü ve bu kapsamda 3 fabrika kurarak Türkiye genelinde 18 şubesi bulunan büyük bir pastane zinciri oluşturdu. 500 kişinin çalışmasına vesile olan Elaldı’nın bu yıl sonundaki hedefi, çalışan sayısını 2 katına çıkarıp; şube sayısını 35 yapmak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sayesinde

12 metrekare alana sahip küçük bir iş yerinden bu noktaya gelmenin oldukça zor olduğunu ifade eden Elaldı, 30 yılı kapsayan bir tecrübeyle birlikte; Devlet tarafından alınan teşvikleri doğru kullanarak  bu seviyeyi yakaladıklarını aktardı. Devletimizin, imalathanelere ve üreticilere dönük verdiği her türlü teşvikten yararlanmaya çalıştıklarını; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da iş insanlarına yaptığı “Kaliteli yapın, ucuz satın, çok satın, çok kar edin” çağrısı sonucunda bu çağrıya uyarak söz konusu konumu yakaladıklarını söyledi.