Düzce’de gerçekleşen olay da tam 11 fabrikaya yemek hizmeti veren şirketin yemeğinden zehirlendikleri şüphesi ile 116 çalışan hastane de tedavi altına alındı.

Bölgede ki ajanslardan gelen bilgilere göre, fabrika çalışanları geçtiğimiz gün yemekten sonra hastalandı. Yemekten zehirlenme şüphelerine karşın şehir de ki çeşitli hastanelere kaldırılan fabrika işçilerinin ardından fabrika bugün tatile girdi.

“116 İşçi Gözetim Altında”

Konu hakkında açılamada bulunan Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, sabah saatlerinden itibaren kentte bulunan Düzce Atatürk Devlet, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama ile 2 özel hastaneye şu ana kadar 116 işçinin mide bulantısı şikayetiyle başvurduğunu söyledi. Hastaneye başvuran kişilere gıda zehirlenmesi teşhisinin konulduğunu belirten Yasin Yılmaz, “11 fabrikamızda çalışan 116 işçimiz şu anda gözlem altında ve sağlık durumları iyi. Araştırmalarımıza göre bu fabrikalara yemek veren firma aynı ve dün öğlen çıkan menüdeki tavuktan kaynaklandığını düşünüyoruz. Konu hakkındaki araştırmalarımız devam etmektedir. İşçilerimizin sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

Türkiye’de Korona Virüs Tablosu

Mayıs ayında Türkiye’de ilk korona virüs vakasının görülmesi ardından bugüne kadar onaylanmış 224 Bin Korona virüs hastası oldu, bu hastalardan 207 bini iyileşirken maalesef 5.580 kişi hayatını kaybetti. Geçtiğimiz gün ise vaka sayısı 937 olurken iyileşen sayısı 1.009 oldu ve 17 vatandaşımız korona virüs sebebi ile hayatını kaybetti.