Dünya genelinde dev yarışma büyük bir ilgiyle katılımcı topluyor! Telefonu 1 yıl boyunca bırakan ve hiç kullanmayan bireyler toplam olarak 100.000 $’ın sahibi olacaklar. Coca Cola’nın sahibi olarak ön plana çıktığı Energy Brand markası tarafından düzenlenen yarışma başvuruları devam ediyor.

Akıllı telefon kullanımında bağımlılık oranı çok yüksek seviyelere tırmanmış durumda. Hatta çoğunuz bu yazıyı telefonunuz üzerinden okuyor olacaksınız. Sabah uyanır uyanmaz açtığımız, tuvalete bile beraber gittiğimiz telefonlarımızı 365 gün bıraktığımız takdirde 100.000 $ para kazanacağız.

VitaminWater tarafından Twitter hesabı üzerinden paylaşılan yazıya göre tamı tamına 100.000 $ karşılığında böyle bir yarışma düzenledikleri belirtildi. Ayrıca yarışmaya katılım için herhangi bir şekilde ücret ödemesi yapmak durumunda değilsiniz.

Yarışmaya Nasıl Katılırım?

Yarışmaya katılım gerçekleştirmek için bir takım şartlar bulunuyor. Bu şartları yerine getirdiğiniz ve yarışmacı olarak seçildiğiniz takdirde sizde 365 gün boyunca telefonu elinize almazsınız ve bu hususta kazanan olursunuz.

  • Twitter ve Instagram hesabınız üzerinden “VitaminWater”ı etiketleyerek kendilerine neden 1 yıl boyunca telefon kullanmayacağınızı açıklar nitelikte bir açıklama yazıyorsunuz.
  • Söz konusu yaptığınız paylaşımlara 2 farklı etiket eklemek durumundasınız. #contest ve #nophoneforayear
  • Bu etiketleri de ekledikten sonra 8 Ocak 2019 tarihine  kadar bu gönderileri iletmiş olmanız gerekmektedir.

Peki nasıl denetlenilecek? 1 yıl boyunca direkt olarak kişinin akıllı telefon kullanıp kullanmadığının denetlemesinin yapılması imkansız. Bu yüzden yarışmanın düzmece olduğunu düşünülüyor. Fakat yalan makinesine bağlanacak gibi teorilerde bulunuyor. Yani firma tarafından konuyla ilgili net bir açıklama yapılmış değil.