Bankalardan konut alacaklara müjdeli haber geldi. %0.98 faiz oranıyla birlikte konut kredisi imkanı veriliyor. Şuanda 4 banka bu kampanyayla birlikte kredi verirken ilerleyen süreçte tüm bankaların buna katılım gerçekleştirmesi bekleniyor. Peki %0.98 faizli konut kredisi ne zamana kadar devam edecek? Birçok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor. Bizde sizler için %0.98 faizli konut kredisi ile ilgili her türlü bilgiyi vereceğiz.

%0.98 Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

%0.98 faiz oranıyla konut kredisi veren aktif olarak 4 banka bulunmaktadır. Bu bankalar Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank ve Türkiye İş Bankası olarak ön plana çıkmaktadır. 500.000 TL’ye kadar bu 4 bankadan kredi çekebilirsiniz. 500.000 TL’nin üstündeki krediler için %0.98 faiz oranı geçerli değildir.

%0.98 faiz oranıyla birlikte kredi almak istiyorsanız bunun için sınırlandırılmış projeler vardır. Yani her istediğiniz yerden %0.98 faiz oranıyla ev alamıyorsunuz. Belirlenen projeler haricindeki kredi çekimlerinde bankanın sabit faiz oranı geçerlidir.

Faizlerin %0.98 olarak belirlenmesi bankaların konut alıcılarına tanıdığı bir ayrıcalık değil. Proje yapımcılarıyla yaptığı bir anlaşma olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda oluşan ekonomik problemler sebebiyle konut satışları neredeyse durma noktasına gelen inşaat firmaları devlet bankaları ile bir anlaşma altına imza attılar.

Bankanın burada hiçbir kaybı olmuyor. Sabit olan faizin %0.98 oranını konut alıcısı bankaya öderken, geri kalan %1.78’lik bölümü ise satıcı bankaya ödüyor. Yani size yansıtılan oran %0.98’ken geri kalan oranı konut satıcısı ödemekte. 2019 yılına girdiğimiz şu günlerde bu kadar uygun faiz oranıyla konut satın almak neredeyse imkansız olmaktadır. Eğer konut alma düşünceniz varsa bu fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz.

%0.98 Faizle Konut Satılan Projeler

%0.98 faiz oranıyla konut satışı yapılan projelerde açıklandı. Bu kapsamda toplam olarak 34 adet projede %0.98 faizle konut alabiliyorsunuz. Çoğu İstanbul’da yer alan bu projelerden alabileceğiniz kredi üst sınırı 500.000 TL. Daha yüksek krediler almak isterseniz faiz oranı sabit orana çekilecek %0.98 olarak belirlenmeyecektir.

İşte %0.98 faizle konut satılan projeler;

Adım İstanbul, Avangart İstanbul, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark Bahçekent, Avrupark Hayat, Başkent Emlak Konutları, Büyükyalı İstanbul, Cer İstanbul, Ebruli Ispartakule, Esenler Emlak Konutları, Evora İstanbul, Evvel İstanbul, Gebze Emlak Konutları 3, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Körfezkent Çarşı, Köy Zekeriyaköy, Kuzeyyakası, Merkez Ankara, Nevşehir Emlak Konutları, Nidapark İstinye, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Niğde Emlak Konutları, Ofis Karat Bakırköy, Semt Bahçekent, Sofa Loca, Temaşehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Validebağ Konakları, Yeniköy Konakları, İdealist Cadde, Evora Denizli.

%0.98 Faizli Konut Kredisi Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

%0.98 faiz oranıyla satılan konut kredilerinin son tarihi ne zaman? Bu konuyla ilgili herhangi bir net açıklama bulunmuyor. Bu yüzden dolayı elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Çünkü böyle bir fırsatın bir daha gelip gelmeyeceği noktasında kesin bir şey yok. %0.98 faiz oranı şuan ülkenin bulunduğu ekonomik durum, aynı zamanda tüm bankaların faiz ortalamasına göre çok çok iyi bir rakam diyebiliriz. Konut alma arzusunda olanlar fakat kredi faizlerinden rahatsız olanlar için muhteşem fırsat sunuluyor.